Голдън Стейт Уориърс ще пътуват до Маями, за да се изправят срещу защитаващия шампион Маями Хийт в мач от НБА, който ще се предава на живо онлайн безплатно от American Airlines Arena в Маями в четвъртък, в 19:30 ET.

Голдън Стейт е най-горещият клуб в НБА, след като спечели шест поредни мача. Те стрелят по всички цилиндри, офанзивно и треньорът Марк Джаксън ги кара да играят изключена защита.

След четири мача по западен път, Леброн Джеймс и Хийт се завръщат у дома в четвъртък вечерта, но не са сигурни в статуса на Дуейн Уейд.

Джеймс пропусна мач по време на пътуването, преди да се завърне за победата в понеделник с 97-74 в Денвър, но Уейд напусна поради спазми в гърба и игра само 18 минути.

„Той просто е болен“, каза треньорът Ерик Споелстра. „Гърбът му се стегна, той беше в (съблекалнята) с мисълта, че ще се разхлаби и може да се върне там, но просто не го направи.“

Статусът на Уейд за играта срещу Уориърс е неизвестен. Същото важи и за резервния страж Норис Коул, който също напусна мача в понеделник, след като се удари с лицето си в пода в края на опит за полагане.

Дори и с тези проблеми с контузията в понеделник, Джеймс изведе Хийт до осмата им победа в девет мача, като имаше 26 точки и 10 асистенции с най-високите за сезона пет 3 точки. Той спечели победа в Портланд две вечери по-рано заради контузия в слабините.

„Взех девет 3 и всички се чувстваха добре“, каза четирикратният MVP на лигата. — Слабините изобщо не бяха проблем.

Хийт (24-7) спечелиха пет поредни домакински мача, средно 114,2 точки и са 14-2 в Маями, но Голдън Стейт се насочва там, чувствайки се много уверен.

Уориърс (20-13) търсят най-дългата си победна серия от осем мача от 25 март до 8 април 2005 г. Освен това те са единственият отбор от Западната конференция, който спечели в Маями от началото на миналия сезон, печелейки 97- 95 на 12 декември 2012 г., на полагането на Дреймънд Грийн с оставащи 0,9 секунди.

Голдън Стейт побеждава с 94-81 в Орландо във вторник вечерта. Дейвид Лий изведе Уориърс с 22 точки, но разликата беше именно защитата на отбора. Magic стреля с 38,2 процента от терена, въпреки че титулярите на Голдън Стейт отсъстваха през цялата четвърта четвърт.

Защитата сключи поредицата от победи на Уориърс, поддържайки опонентите до 89,7 точки на мач и 29,5 процента от диапазона от 3 точки.

Играта ще се излъчва по телевизията в SUN Network и също така ще се предава на живо чрез http://nbalivestreamfree.net/